Despre institutie

Inchide

Trimite unui prieten

Comunicat 18.12.2017

Exportă PDF - Comunicat 18.12.2017 Tipăreşte pagina - Comunicat 18.12.2017 Trimite unui prieten - Comunicat 18.12.2017

publicat de Administrator Luni , 18 Decembrie 2017, 13:40

Primăria Hunedoara a obținut încă 12,5 milioane de lei, pentru reabilitarea a două străzi

Primarul municipiului Hunedoara, Dan Bobouțanu, a semnat astăzi, 18 decembrie 2017, la sediul Ministerului Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene (MDRAP) încă două contracte privind reabilitarea a două străzi din municipiul Hunedoara.
Aceste două contracte se adaugă celor 30 semnate până acum, numărul contractelor semnate ajungând la 32 din totalul de 35 de proiecte depuse de Primăria municipiului Hunedoara și declarate eligibile pentru finanțare.
Astfel, Primăria municipiului Hunedoara a obținut finanțare pentru:
•reabilitarea Bulevardului Mihai Viteazu, cu o valoare totală a investiției de 10.968.211 lei
•reabilitarea străzii Gheorghe Barițiu, valoarea totală a investiției fiind de 1.539.424 lei
Municipiul Hunedoara are 35 de proiecte în valoare totală de 45.984.995 de lei, adică aproape 10 milioane de euro. Doar prin contractele semnate astăzi, a fost atrasă suma de 12.507.635 de lei.
„Avem deja semnate contracte de finanțare pentru 32 de proiecte depuse pe PNDL 2, urmând ca zilele următoare să semnăm contracte de finanțare și pentru ultimele trei proiecte. Acestea privesc reabilitarea termică a Școlii Generale nr. 12, construcția unei creșe noi și dotarea unui liceu cu un laborator tehnologic", a declarat Dan Bobouțanu, primarul municipiului Hunedoara.

Inchide

Trimite mesaj

Mesaj

Înapoi la Arhivă știri 2017

Servicii online

Preluarea deseurilor electrice !

Comenzi gratuite la TelVerde 0800 444 800 sau www.colecteaza.ro

My Hunedoara

Municipiul Hunedoara Sesizari. Raporteaza un incident !

Plăți Online

Platiti acum online impozitele si taxele locale.

Autorizatii libera trecere

Sistem de plata si eliberare a autorizatiilor de libera trecere in municipiul Hunedoara

ghiseul.ro

Plătiţi  PE LOC amenzile auto primite oriunde in tara

Stadiu Cereri Depuse

Verifică stadiul cererilor depuse

Petiții, sugestii, reclamații

INFORMARE : Informăm persoanele interesate în adresarea petiţiilor către Primăria Municipiului Hunedoara că în conformitate cu prevederile art.7 din O.G.27/2002, "petiţiile anonime sau cele în care NU sunt trecute datele de identificare a petiţionarului nu se iau în considerare şi se clasează, potrivit prezentei ordonanţe".

Harta investițiilor

Harta interactivă a investițiilor.

Înscrieţi-vă la newsletterul primăriei şi in fiecare vineri veţi primi pe mail stirile publicate de primărie in ultima saptamina.

Chestionar

Ce părere aveţi despre site-ul Primăriei?

Foarte buna
Buna