anunț foto știri

A început dezinsecția la Hunedoara

Primăria municipiului Hunedoara și SC CORAL IMPEX SRL au început astăzi lucrările de dezinsecție (combaterea insectelor) pe raza domeniului public (spații deschise) și pe spațiile închise aparținând instituțiilor publice din municipiul Hunedoara.

Produsele folosite sunt avizate de Ministerul Sănătății și fac parte din grupele de toxicitate Xn și Xi. În funcție de condițiile meteorologice, între orele 22:00 – 5:00 se va face dezinsecția în spațiile deschise de pe domeniul public, iar între orele 8:00 – 18:00, în spațiile închise din municipiul Hunedoara. Vă rugăm să luați măsurile necesare astfel încât persoanele cu probleme respiratorii sau cardiace, precum și copiii să nu intre în raza directă de acțiune a echipamentelor de pulverizat. Informații suplimentare la tel: 0264-595606.

One thought on “A început dezinsecția la Hunedoara

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *