Vizita ambasadorului Statelor Unite ale Americii la Castelul Corvinilor

Excelența Sa, domnul Hans Klemm, ambasadorul Statelor Unite ale Americii în România, a efectuat astăzi o vizită privată la Castelul Corvinilor. El a fost întâmpinat de primarul municipiului Hunedoara, Dan Bobouțanu, și de directorul Castelului Corvinilor, Cristian Roman.

În scurtul dialog purtat, Hans Klemm s-a arătat încântat de transformările prin care trece orașul, remarcând noile construcții de la Lisa Draexlmaier și Dedeman, precum și faptul că Hunedoara este un oraș „deschis”. Primarul Dan Bobouțanu a vorbit, printre altele, despre investiția de 5 milioane de euro de care va beneficia castelul.

Înainte de a vizita monumentul medieval, cei doi s-au despărțit, domnul Hans Klemm promițând că va face o vizită oficială în municipiul Hunedoara.

One thought on “Vizita ambasadorului Statelor Unite ale Americii la Castelul Corvinilor

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *