Vă invităm la Zilele Hunedoarei 2018!

Anul acesta, Zilele Hunedoarei se vor desfășura în perioada 16-22 iulie. Vor fi activități diverse, concerte și spectacole (sperăm) pe placul tuturor. Iată care este programul, detaliat pe zile: 

LUNI, 16 IULIE 2018:

» Ziua porților deschise la Complexul de Agrement “Corvina” (10:00-20:00)

MARȚI, 17 IULIE 2018

» Ziua porților deschise la Grădina Zoologică (10:00-19:00)
» „West Bartending Challenge” la Castelul Corvinilor

MIERCURI, 18 IULIE 2018

» “Hunedoara lirică” – “Principele” – Show Muzical Istoric, la Castelul Corvinilor (21:30)

JOI, 19 IULIE 2018

» “Hunedoara și Marea Unire”, eveniment organizat de Biblioteca Municipală Hunedoara în parteneriat cu Biblioteca Centrală Universitară “Lucian Blaga” Cluj-Napoca și C.A.R.P. “Speranța” Hunedoara, Galeria de Arte (16:00)
» Ziua porților deschise la: Castelul Corvinilor, Muzeul de Arheologie, Istorie și Etnografie, Casa Breslelor (9:00-20:00)
» “Hunedoara lirică” – Spectacol de muzică și dans Coreea de Sud – Busan BukGu, la Castelul Corvinilor (21:30)

VINERI, 20 IULIE 2018

» “Parada Portului hunedorean” – ediția a II-a; participă ansambluri de muzică și dansuri pădurenești din județul Hunedoara – plecare din Stadionul “Michael Klein”– Bd. Dacia – Bd. Republicii – Bd. Libertății – Centrul Vechi. (17:00-18:00)
» Gala de Excelență – Hunedoreni de succes – ediția a II-a, Centrul Vechi (18:00)
» Spectacol “Parada portului hunedorean”, Centrul Vechi (18:30 – 20:00)
» Spectacol Ansamblul “Hațegana”, Centrul Vechi (20.00 – 21.30)
» Recital Loredana, Centrul Vechi (21.30 – 22.30)

SÂMBĂTĂ, 21 IULIE 2018

de la ora 19:00, în Centrul Vechi

» Trupa de balet “Piruet”
» Dans sportiv “Caffe Latino” Hunedoara
» Clubul Copiilor Hunedoara
» Trupa de balet “Frumoșii balerini”
» Fanfara “Hațegana”
» Grupul de dans “La Fiesta”
» Aleen – M.A&Beto.MC
» Trupa Strada Mare
» Grupul de dans “La Fiesta”
» Recital Smiley (21.30 – 22.30)

DUMINICĂ, 22 IULIE 2018

de la ora 19:00, în Centrul Vechi

» Ansamblul de dansuri “Barbunco Romano”
» Dans sportiv “Shine Dance”
» Demonstrație de karate Champions Club Karate
» N.G.U.
» Grupul de dans “La Fiesta”
» DJ Mad Claus
» Grupul de dans “La Fiesta”
» Got-X
» Recital Andra (21:30 – 22:30)
» Foc de artificii