eveniment știri

Dragobete la Castel

De Dragobete, câteva zeci de cupluri s-au căsătorit pentru o zi, în cadrul unui eveniment organizat, la Castelul Corvinilor, de Primăria municipiului Hunedoara. Dragobetele i-a găsit pe tinerii îndrăgostiți în fața primarului Dan Bobouțanu, cel care a oficiat aceste căsătorii de probă.

Au venit îndrăgostiți din municipiul Hunedoara, din localitățile și județele învecinate, dar și cupluri din Ungaria sau Portugalia.

Este cel de-al treilea an consecutiv în care hunedorenii sărbătoresc iubirea la Castelul Corvinilor, de Dragobete. Cuplurile care au participat la sărbătoarea Dragobetelui au beneficiat de intrare gratuită la Castelul Corvinilor, iar odată cu oficierea căsătoriei, au primit câte un certificat de căsătorie valabil 24 de ore, flori și au ciocnit câte un pahar de șampanie cu primarul Dan Bobouțanu.