Consiliul Votează!

Consilierii locali ai municipiului Hunedoara au fost convocați, joi, într-o ședință extraordinară. Primul punct pe ordinea de zi l-a reprezentat conferirea titlului de Cetățean de Onoare al municipiului Hunedoara domnului profesor doctor Rusalin Ișfănoni.

Consilierilor le-au mai fost supuse spre aprobare proiecte privind organizarea rețelei școlare a unităților de învățământ preuniversitar de stat de pe raza teritorială a municipiului Hunedoara, pentru anul școlar 2019-2020;  desemnarea consiliului de administrație a societății comerciale Salubprest Hunedoara SRL; documentația de avizare a lucrărilor de intevenție la blocurile turn ce vor beneficia de fonduri europene pentru reabilitarea respectivelor clădiri, dar și alte subiecte despre care… prin intermediul nostru, va veni în fața hunedorenilor, după fiecare ședință a consiliului local, primarul municipiul, pentru a prezenta locuitorilor orașului ce au decis consilierii locali aleși de d-voastră.
Astăzi, pentru prima data, o nouă rubrică în știrile noastre, „#ConsiliulVotează”!

Vot în Consiliul Local Hunedoara – 21.03.2019