știri

Hunedorenii răspund #1


În această perioadă, curățenia de primăvară continuă zi de zi, la Hunedoara!
Primăria municipiului Hunedoara, prin angajații Salubprest și cu ajutorul beneficiarilor de venit minim garantat, duce mai departe proiectul „Hunedoara Curată”, un proiect ce își propune ca orașul nostru să fie un oraș model în materie de curățenie.

Astăzi, copacii de pe 2 artere importante ale orașului, bulevardul Mihai Viteazul și strada Avram Iancu, au fost văruiți, alți angajați au lucrat la spațiile verzi din diverse zone din oraș, au continuat toaletările copacilor, dar și amenajările platformelor supraterane destinate depozitării gunoiului menajer.

Proiectul „Hunedoara Curată” nu ar fi fost posibil fără sprijinul locuitorilor municipiului Hunedoara, cei care și-au îngrijit în marea lor majoritate, grădinile și spațiile verzi din jurul blocurilor în care locuiesc!

Îndemnăm pe mai departe locatarii, să participe activ la proiectul „Hunedoara Curată” păstrând curate zonele din jurul blocurilor în care aceștia locuiesc!

De astăzi, prin intermediul nostru, săptămânal, vocea d-voastră se va face auzită în cadrul noii rubrici intitulată:
„Hunedorenii răspund!”
Astfel că, la prima întrebare adresată:
„A început curățenia de primăvară și la blocul în care locuiți?”
… hunedorenii intervievați, parte din ei aflați chiar în grădini, cu sapa ori grebla în mână, au răspuns!