eveniment

Emoții în Culorile Crăciunului & Scrisoare către Moş Crăciun

Consiliul Județean Hunedoara, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Hunedoara, Primăria Municipiului Hunedoara, Centrul de Recuperare pentru Copii cu Dizabilități, Colegiul Economic Emanuil Gojdu Hunedoara, Asociația Social-Culturală Țara de Piatră Hărțăgani și Asociația Cutezători Hunedoara organizează miercuri, 7 decembrie 2016, la Galeria de Artă din Hunedoara, începând cu ora 14, vernisajul expoziției cu vânzare EMOȚII ÎN CULORILE CRĂCIUNULUI.

Expoziția se desfășoară în zilele de 7-9 decembrie 2016.

Vă invităm în incinta Galeriei de Artă, pentru a vă putea bucura de obiectele confecționate de copii și persoanele cu nevoi speciale, la vernisajul din cadrul proiectului „Emoții în culorile Crăciunului”, ediția a doua.

Program:

• 7 decembrie, ora 17:00 – mini-concertul de colinde susținut de Ansamblul de copii Ritmuri Zărăndene din Hărțăgani – Băița
  • 8 decembrie, ora 14:00 –  Ansamblul Românașul al Liceului de Arte Sigismund Toduța din Deva
  • 9 decembrie, ora 13:00 – Premierea scrisorilor către Moș Crăciun

Proiect realizat în colaborare cu:

• Centrul de zi Lumină și Speranță
  • Biblioteca Municipală Hunedoara
  • Grădinița Floarea-Soarelui
  • Grădinița PP1 Hunedoara
  • Asociația Zâmbește Mereu
  • Asociația Orizonturi Senine Autism Deva

vernisaj-expozitie-emotie-culorile-craciunului

Premiile concursului vor fi oferite de Biblioteca Municipală Hunedoara. Premierea elevilor: vineri, 9 decembrie 2016, ora 13, la Galeria de Arte Hunedoara. Acţiunea face parte din proiectul „Emoţii în culorile Crăciunului”.

Premierea scrisorilor către Moș Crăciun este doar o parte din implicarea bibliotecii în acest proiect.

eveniment-7-dec

One thought on “Emoții în Culorile Crăciunului & Scrisoare către Moş Crăciun

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *