Două proiecte pentru viitorul apropiat: alee pietonală către Castelul Corvinilor și containere subterane

Prezent la emisiunea Ora Exactă, de la postul local de televiziune Antena 1 Deva, primarul municipiului Hunedoara, Dan Bobouțanu, a vorbit despre două dintre proiectele pe care intenționează să le implementeze în Hunedoara, în viitorul apropiat: aleea pietonală pe drumul către Castelul Corvinilor și containerele de gunoi subterane.

Dan Bobouțanu a vorbit despre o alee pietonală care să plece din zona primăriei (Piața Libertății), pe str. Maior Stângă și care să ducă pe strada Castelului (fără să încurce traficul mașinilor și autocarelor cu turiști).

Platformele îngropate de depozitare a gunoiului menajer reprezintă cel de-al doilea proiect anunțat de primarul Hunedoarei. 20 de platforme îngropate vor fi montate anul aceste în municipiul Hunedoara, pe străzile: Pescărului, Avram Iancu, Bd. Corvin, Traian Vuia, Piața Florilor, Oțelarilor, Cocsarilor, Ion Creangă, I. L. Caragiale, George Topârceanu, Gheorghe Lazăr, Bd. 1848, Mureșului, Bd. Mihai Viteazu, Câmpului, Bd. Dacia, Transilvaniei, Munteniei, Rândunicii, Arenei, Prutului, Trandafirilor.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *