eveniment foto

Hunedoara, la Târgul de Turism al României

După patru zile, raportăm: Târgul de Turism al României, de la Romexpo (București), a fost un real succes!

Județul Hunedoara a fost bine reprezentat, iar Castelul Corvinilor s-a aflat în prim-plan. Cristian Roman și Sorin Tincu, cei doi directori ai Muzeelor Castelul Corvinilor și Muzeul de Arheologie, Istorie si Etnografie Hunedoara, sunt ambii doctori în istorie și au fost gata să le dea turiștilor curioși orice lămurire cu privire la atracțiile turistice din zonă.

În 2017, sperăm să depășim recordul de turiști care trec „pragul” Castelului Corvinilor.

Imagini cu standul județului Hunedoara la Târgul de Turism ce a avut loc în perioada 16-19 februarie 2017

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *