Foto: Traian Urieș
comunicat

„Restaurare şi Valorificare Durabilă a Patrimoniului Cultural Castelul Corvinilor” – proiect eligibil!

Proiectul „Restaurare şi Valorificare Durabilă a Patrimoniului Cultural Castelul Corvinilor” a obținut, în urma evaluării ADR Vest, 78 de puncte. Aceasta înseamnă că monumentul va fi restaurat cu fonduri europene.

„Astăzi am trimis adresă către ADR Vest privind acceptarea punctajului acordat”, spune primarul municipiului Hunedoara, Dan Bobouțanu. „Azi dimineață am purtat o discuție cu directorul ADR Vest, domnul Sorin Maxim, care a confirmat că proiectul este eligibil. În urma discuției, am convenit asupra trecerii la faza următoare, respectiv întocmirea proiectului tehnic, iar săptămâna viitoare vom semna precontractarea proiectului”, a mai spus Dan Bobouțanu.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *