eveniment foto

Caravana Bergenbier l-a adus pe Gabi Balint la Hunedoara

Fotbalistul Gabi Balint a fost prezent, marți, 27 iunie 2017, lângă stadionul Michael Klein din Hunedoara, acolo unde a poposit caravana Bergenbier „Eu sunt 12”.

Bergenbier a ales orașul nostru pentru a le prezenta hunedorenilor noua sa bere, dar și pentru diverse activități inedite: realitate virtuală, realitate augmentată, bar de gheață, jocuri cu mingea, ședințe foto cu fotbalistul Gabi Balint etc. De asemenea, în zona unde iarna este amenajat patinoarul a fost instalat un studio de radio care a transmis în direct la Radio Europa FM, ascultătorii putând participa la concursuri care le aduceau premii constând în greutatea lor în bere.

La eveniment a participat și primarul municipiului Hunedoara, Dan Bobouțanu, care a schimbat cu Gabi Balint impresii despre meciurile de fotbal pe care, foarte tineri fiind, unul le urmărea la televizor și celălalt le juca. Și Romulus Gabor a fost prezent, arătându-i lui Gabi Balint singura medalie pe care a câștigat-o România la un campionat mondial.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.