eveniment foto știri video

Ziua Armatei, sărbătorită la Hunedoara

Miercuri, 25 octombrie 2017, în parcul din centrul vechi al municipiului Hunedoara a fost marcată Ziua Armatei Române. Evenimentul a fost organizat de Asociația Cadrelor Militare în Rezervă „Cerna” Hunedoara și la el au participat și reprezentanți ai Primăriei și Consiliului Local al municipiului Hunedoara.

După intonarea Imnului Național, a avut loc depunerea de coroane la monumentul din parc, iar hunedorenii prezenți la eveniment au ascultat discursul lui Adrian Băloiu, colonel în rezervă și pe cel al primarului municipiului Hunedoara, Dan Bobouțanu.

Ambii au vorbit despre însemnătatea armatei, despre sacrificiile și meritele militarilor români de-a lungul istoriei și le-au mulțumit pentru apărarea țării.

La mulți ani, Armatei Române!

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *