așa da! foto

Piața Obor a fost dotată cu un sistem de supraveghere video

Săptămâna trecută a fost montat, în Piața Obor din municipiul Hunedoara, un sistem performant de supraveghere video. Astfel, cele mai circulate zone din hala Obor sunt acum supravegheate prin intermediul a 16 camere video. Scopul principal al montării sistemului îl reprezintă siguranța cetățenilor. Piața este frecventată de multe persoane în vârstă și acestea sunt mai vulnerabile. În plus, cu ajutorul camerelor se poate urmări mult mai eficient activitatea întregii piețe, fără a mai fi necesară deplasarea personalului în toate „colțurile”.

Imaginile filmate de camerele de supraveghere sunt stocate timp de 30 de zile și ele sunt monitorizate atât de personalul pieței, cât și de Poliția Locală. Imaginile pot fi urmărite și printr-o aplicație instalată pe telefonul mobil al administratorului pieței.

Investiția are o valoare de 46.200 de lei + TVA.

„Achiziția acestor camere reprezintă încă un pas către un comerț civilizat, așa cum trebuie să avem și așa cum hunedorenii merită să aibă”, spune Dan Bobouțanu, primarul municipiului Hunedoara.

2 thoughts on “Piața Obor a fost dotată cu un sistem de supraveghere video

1. Gresit DRAGNEA jefuitorul României a scos probele video.in caz de instanța….investitie greșită asa.

2. mai bine o renovati din temeli ,este veche de zeci de ani ,nu va intereseaza pioritatile urbei rusine

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *