comunicat

Hunedoara, nominalizată pentru excelență în promovarea culturală, turistică și sportivă

În această seară, în cadrul Galei de Excelență a AMR – Asociaţia Municipiilor din România, care premiază cele mai bune administrații locale din țară, municipiul Hunedoara a fost nominalizat la premiul de „Excelență în Promovarea Culturală, Turistică și Sportivă”, alături de municipiile Constanța și Satu Mare.

„Ne onorează această alăturare, în condițiile în care am reușit, prin proiecte și promovare, ca Hunedoara sa fie nominalizată în primele trei municipii din țară”, declară primarul municipiului Hunedoara, Dan Bobouțanu.

În cadrul Galei de Excelență, sunt nominalizate câte trei administrații pentru fiecare dintre secțiunile: Educație, Transport, Sănătate, Antreprenoriat, Regenerare Urbană, Iluminat public, Digitalizare, Gestionarea Deșeurilor și Promovarea Culturală, Turistică și Sportivă.

Felicitări echipei din Primăria municipiului Hunedoara!