eveniment foto știri video

SALON DE ARTE

Joi seara, în prezența a numeroși iubitori de artă, a avut loc la Galeria de Arte din municipiul Hunedoara, vernisajul expoziției intitulate „Salon de Arte”. Evenimentul cultural a fost organizat de către Filiala Hunedoara a Uniunii Artiștilor Plastici din România, Consiliul Local și Primăria municipiului Hunedora.

Expoziția reunește pe simeză artiști din toată țara, ba chiar și un sirian. Au fost expuse lucrări ale artiștilor din Râmnicu Vâlcea, Târgoviște, București, Pitești, Alba-Iulia, Arad, Deva și Hunedoara. Vizitatorii pot urmări lucrări de pictură, grafică, sculptură, fotografie și ceramică.

Expoziția „Salon de arte” va rămâne la Hunedoara până pe data de 14 martie 2019 și va putea fi vizitată gratuit la Galeria de Arte din municipiul Hunedoara, în zilele săptămânii între orele 8 și 16.