eveniment

Olimpici la Castel

Județul nostru găzduiește, zilele acestea, Olimpiadele Naționale Școlare 2019, la disciplinele:

• Matematică
  • Limbi romanice (Spaniolă, Italiană, Portugheză)
  • Discipline economice (Economic, Administrativ, Comerț și turism și Alimentație)

Inspectoratul Școlar Județean Hunedoara organizează, cu acest prilej, evenimentul „Excelența în Educație”, care reunește cele trei manifestări de prestigiu.

Municipiul Hunedoara, prin Castelul Corvinilor, este gazdă pentru deschiderea oficială a Olimpiadei Naționale a Disciplinelor economice care a avut loc luni după-masa, dar și pentru festivitatea de premiere a olimpicilor la matematică, eveniment ce va avea loc joi dimineață, începând cu ora 9:30.

Tot la Castelul Corvinilor vor fi premiați olimpicii la discipline economice, în cadrul unei festivități ce are loc joi, de la ora 18:30.