Grădinița Altfel – în vizită la Primăria municipiului Hunedoara

Grupele mijlocie și mare de la Grădinița cu Program Prelungit „Dumbrava Minunată” din Hunedoara – structura „Floarea Soarelui” – au vizitat astăzi, în cadrul programului Școala Altfel, sediul primăriei municipiului Hunedoara.

Aici, micuții au fost întâmpinați de Ramona Todor, viceprimarul municipiului Hunedoara, care le-a prezentat sala de ședințe și le-a vorbit despre activitatea consilierilor și a angajaților din primărie. Cea mai spectaculoasă prezentare a fost, însă, cea a dispeceratului Poliției Locale, acolo unde polițiștii urmăresc în timp real ceea ce filmează camerele de supraveghere din oraș.

Copilașii au fost însoțiți de prof. Doina Hăulică, Rodica Crăciun, Elena Toader și Rodica Todoni.