așa da! eveniment știri

Salubprest Hunedoara, premiată pentru activitate

Societatea comercială Salubprest Hunedoara S.R.L. a primit mai multe premii, atât din partea Camerei de Comerț și Industrie Hunedoara, cât și din partea site-ului www.listafirme.ro pentru activitatea prestată în anul 2018.

Camera de Comerț și Industrie Hunedoara a premiat societatea Salubprest Hunedoara pentru rezultatele financiare obținute în anul precedent. Astfel, Salubprest a obținut Locul I, la Domeniul: Servicii, Grupa: Alte activități de curățenie, Categoria: Întreprinderi mijlocii.

Din partea site-ului ListaFirme.ro, societatea Salubprest a primit următoarele premii:

• Locul 1 în Top Afaceri România 2019 – Top pentru Județul Hunedoara, Domeniul 81: Activități de peisagistică și servicii pentru cladiri, conform bilanț 2018;
  • Locul 1 în Top Afaceri România 2019 – Top pentru România, Întreprinderi mijlocii, Domeniul 8129: Alte activități de curățenie, conform bilanț 2018;
  • Locul 2 în Top Profit România 2019 – Top pentru localitatea Hunedoara, domeniul 8129: Alte activități de curățenie, conform bilanț 2018;
  • Cea mai mare firmă din județul Hunedoara – Top pentru România, județul Hunedoara, domeniul 81: Activități de peisagistică și servicii pentru cladiri, conform bilanț 2018;

„Este un pariu câștigat de mine prin înființarea acestei societăți și prin faptul că i-am delegat curățenia orașului prin Consiliul Local. Prin aceste premii, declarațiile pe care le-am făcut la momentul respectiv demonstrează că suntem pe drumul cel bun.

În acest moment dorim să dezvoltăm activitatea societății de salubrizare a municipiului Hunedoara. Pe lângă activitățile curente – măturatul și udatul infrastructurii rutiere, curățarea zonelor verzi, deszăpezire, dorim să înființăm și un serviciu pentru preluarea câinilor fără stăpân de pe străzile municipiului Hunedoara și să avem noi grijă de acest municipiu, să nu mai fim nevoiți să apelăm la tot felul de ADI-uri (cum a fost cel pentru câinii fără stăpân și care nu și-a făcut absolut deloc treaba în municipiul Hunedoara) ori la societăți private care doar mimau curățenia orașului.

Îi felicit pe cei care conduc Salubprest și pe angajații firmei!”.

Dan Bobouțanu, primarul municipiului Hunedoara
Foto: Camera de Comerț și Industrie Hunedoara