Răducu-Marius Pasc și Dan Bobouțanu
comunicat

Răducu-Marius Pasc este noul director al Poliției Locale Hunedoara

Anul nou începe, la Hunedoara, cu o nouă numire în funcție.

Astfel, Răducu-Marius Pasc, fostul șef al Serviciului Evidența Populației (SPCLEP) Hunedoara, a fost numit de către primarul Dan Bobouțanu în funcția de director al Direcției Poliția Locală.

Răducu-Marius Pasc și Dan Bobouțanu

Vreau să mă țin de promisiunile pe care le-am făcut cetățenilor municipiului Hunedoara, iar buna funcționare a Poliției Locale este una dintre ele. De aceea, începând cu data de 3 ianuarie 2019, domnul Marius Pasc conduce Poliția Locală. Polițiștii locali au vrut salarii mărite – le-au primit, iar acum este rândul cetățenilor să primească mai multă siguranță în oraș.

Dan Bobouțanu, primarul municipiului Hunedoara

Săptămâna a început cu o ședință de bilanț la care au participat toți polițiștii locali.

În vârstă de 47 de ani, Pasc a fost profesor, a activat în cadrul Poliției Române, iar ulterior a condus Serviciul Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor Hunedoara timp de 12 ani. Astăzi, Marius Pasc are în subordine peste 70 de polițiști locali.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *