eveniment foto video

Go România a ajuns la Castelul Corvinilor

Caravana „Go Romania” a ajuns la Hunedoara. 20 de mașini „în vârstă” de câteva zeci de ani refac simoblic itinerariul parcurs de turiștii poloezi spre litoralul Mării Negre, în anii 1970-1980.

Evenimentul a început în jurul orei 13, când 20 de autoturisme Dacia și Polski Fiat au poposit în curtea exterioară a Castelului Corvinilor, unde au putut fi admirate de către hunedorenii curioși. Mâine, turiștii polonezi vor călători pe Transalpina, urmând ca în câteva zile să ajungă pe litoralul Mării Negre. Până atunci, însă, din cauza caniculei, aceștia și-au exprimat dorința de a se răcori la ștrandul Corvina. Sperăm că se vor simți minunat în orașul nostru!

 

Caravana „Go România” este un eveniment organizat de Camera Bilaterală de Comerț și Industrie Polono-Română și Uniunea Națională a Patronatelor din România, în parteneriat cu Primăria municipiului Hunedoara.

VIDEO

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.