comunicat

Carantină la Spitalul Municipal „Dr. Alexandru Simionescu” Hunedoara

Având în vedere creșterea semnificativă a numărului de persoane infectate cu CORONAVIRUS Covid-19 la nivelul regiunilor Lombardia și Veneto din Italia, regiuni în care la acest moment se află o comunitate de peste 8.000 de cetățeni români, și dintre care, în contextul epidemiologic actual, o parte este posibil să revină în țară, Spitalul Municipal „Dr. Alexandru Simionescu” Hunedoara a decis, PREVENTIV,

INSTITUIREA STĂRII DE CARANTINĂ

începând cu data de 25.02.2020. Aceasta presupune INTERZICEREA ACCESULUI aparținătorilor și a oricăror alte terțe persoane ÎN SECȚIILE MEDICALE ALE SPITALULUI.

Pachetele pentru pacienții internați vor putea fi aduse la ușa spitalului de la pasarela de acces, de unde vor fi preluate de către personalul medical, în următoarele intervale orare:

11:00 – 11.30 și 17:00 – 17:30 .

Vă rugăm să scuzați eventualul disconfort creat, în același timp conștientizând cu toții că aceste măsuri sunt luate în favoarea siguranței pacienților internați în spital.

Vă mulțumim pentru înțelegere!

Conducerea