eveniment

Special Olympics, competiție găzduită de Bazinul de Înot din Hunedoara

Astăzi, Bazinul de Înot din Hunedoara a găzduit o competiție specială: Jocurile de Natație SPECIAL OLYMPICS. Ajunsă la cea de-a șaptea ediție, olimpiada copiilor și tinerilor cu sindrom Down și alte dizabilități a reunit participanți din județele Hunedoara, Bistrița-Năsăud, Alba, Timiș și Gorj.

Concursul a început la ora 10, iar premierea participanților a avut loc începând cu ora 12, în prezența primarului municipiului Hunedoara, Dan Bobouțanu, care i-a premiat pe sportivii care au urcat pe podium. De asemenea, acesta i-a invitat pe copii la Castelul Corvinilor, la grădina zoologică (singura din județ) și chiar și la el în birou.

Organizatorii acestei competiții sunt Asociația Umanitară „Ioana” și Centrul de Pedagogie Curativă Simeria, în parteneriat cu Primăria Hunedoara, Djst Hunedoara, Inspectoratul Şcolar Judeţean Hunedoara și Special Olympics Romania, vă aşteaptă mâine, 11 mai 2017, la JOCURILE DE NATAȚIE SPECIAL OLYMPICS Hunedoara 2017.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *