A început Atelierul Iepurașului, ediția 2019

Încă o ediție a Atelierului Iepurașului a început astăzi, 8 aprilie 2019. Peste o mie de copii cu vârste cuprinse între 5 și 10 ani s-au înscris, împreună cu învățătorii, la ediția din acest an a atelierului creativ pentru copii, un eveniment devenit deja tradiție în municipiul Hunedoara.

An de an, înaintea fiecărei sărbători pascale, micuții pot participa gratuit la acest atelier unde creează diverse decorațiuni cu tematică pascală: felicitări, ouă, iepurași etc.

Și în luna decembrie a fiecărui an, Primăria municipiului Hunedoara organizează un atelier similar, numit Atelierul lui Moș Crăciun.

Atelierul Iepurașului – ediția 2019 este pregătit, iar luni dimineață își vor face apariția primii copii care s-au înscris împreună cu clasa. Atelierul este organizat de Primăria municipiului Hunedoara, în perioada 8 – 19 aprilie 2019.