Școala Altfel – elevi în vizită la Primăria municipiului Hunedoara

31 de elevi din clasa a II-a C de la Liceul Teoretic „Traian Lalescu” au vizitat, astăzi, Primăria municipiului Hunedoara, în cadrul programului „Școala Altfel”. Ei au fost însoțiți de profesoara Adina Toma.

Aceasta este cea de-a cincea clasă de elevi care ne vizitează și care se întâlnește cu primarul municipiului Hunedoara, Dan Bobouțanu, pentru a înțelege ce presupune administrația locală și cu ce se ocupă primarul și angajații primăriei.

După Primărie, copiii au vizitat și Castelul Corvinilor – este important pentru hunedoreni să își cunoască orașul și ne bucurăm că există atât de mulți profesori care și-au exprimat dorința de a vizita, împreună cu micuții, cel mai de preț monument din oraș: Castelul Corvinilor.