anunț eveniment proiecte știri

Hunedoara, prezentă la Târgul de Turism, Romexpo 2019

La cea de-a 41-a ediție a Târgului de Turism al României, care se desfășoară la ROMEXPO București între 21 și 24 februarie, Agenția de Dezvoltare Economică a județului Hunedoara propune un concept de promovare a întregului județ, sub sloganul „7 zile în Hunedoara”. Municipiul Hunedoara este reprezentat prin dr. Sorin Tincu, directorul Castelului Corvinilor.

Standul județului nostru le propune turiștilor o vacanță de 7 zile în Hunedoara. Camelia Bedea, directorul Agenţiei de Dezvoltare Economică şi Socială Hunedoara, spune că agenția pe care o conduce a propus, pentru fiecare zi, anumite obiective. „Începem cu Ţara Zarandului şi finalizăm cu frumuseţile din Valea Jiului. Avem atâtea de arătat, în turism, cultură, istorie, dar şi în ceea ce priveşte produsele tradiţionale. Sperăm să atragem cât mai mulţi turişti care să rămână cazaţi, timp de câteva zile, în judeţul Hunedoara”, a mai spus Camelia Bedea.