eveniment

Hai la curățenie, în Pădurea Chizid!

Primăria municipiului Hunedoara se înscrie în rândul instituțiilor partenere în cadrul proiectului „Ziua Națională de Curățenie 2019” organizat de „Let’s Do It, Romania!”.

Anul acesta proiectul se va realiza și în context global în 169 de țări, sub numele World Cleanup Day. Astfel, pe 21 septembrie 2019, reprezentanții Let’s Do It, Romania! își propun să mobilizeze 5% din populația planetei pentru a curăța deșeurile de pe toată suprafața Pământului într-o singură zi. În România, acest obiectiv se traduce prin mobilizarea unui milion de cetățeni, participanți în cadrul proiectului.

La nivelul municipiului Hunedoara, evenimentul se va desfășura sâmbătă, 21 septembrie 2019, în Pădurea Chizid. Cei interesați să participe sunt așteptați, începând cu ora 09:00, în fața Restaurantului Ciuperca.

Primăria municipiului Hunedoara pune la dispoziția celor prezenți saci menajeri și mănuși.

Vă așteptăm!