eveniment foto

ArcelorMittal și Primăria Hunedoara au dăruit pachete cu alimente familiilor cu venituri modeste

Unul dintre cei mai mari agenți economici din municipiul Hunedoara, ArcelorMittal, a dăruit unor familii care beneficiază de ajutor social un număr de 50 de pachete cu alimente și dulciuri, așa cum face în fiecare an. Primăria a intermediat această acțiune la care a fost prezent și primarul municipiului Hunedoara, Dan Bobouțanu.

“Mă bucur că parteneriatul dintre Primăria municipiului Hunedoara și firma ArcelorMittal Hunedoara funcționează și în acest fel. Împreună încercăm să aducem un strop de fericire în casele unor oameni nevoiași din localitate, acum, în preajma sărbătorilor de iarnă. Le mulțumesc celor de la ArcelorMittal pentru că sunt alături de noi și ne sprijină în astfel de acțiuni umanitare”, spune Dan Bobouțanu.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *