Încă 35 de preșcolari, în vizită la Primăria municipiului Hunedoara

Astăzi, 35 de copii de la Grădinița cu Program Prelungit Dumbrava Minunată Hunedoara, structura „Floarea Soarelui”, au vizitat sediul primăriei municipiului Hunedoara, în cadrul programului „Școala Altfel”.

Ca și colegii lor în urmă cu trei zile, și ei au fost întâmpinați de domnișoara viceprimar Ramona Todor, iar surpriza vizitei a fost că li s-a permis accesul în dispeceratul Poliției Locale. Aici, micuții și-au căutat blocurile sau grădinița printre zecile de obiective monitorizate de primărie și au recunoscut diverse clădiri, precum și fântâna arteziană din fața Casei de Cultură.

Unul dintre copiii care au venit în vizită i-a transmis domnului primar un mesaj: să monteze containere de gunoi mai mari, ca oamenii să nu mai „scape” gunoaiele pe lângă containere!

Copiii au fost însoțiți de prof. Tania Coțolan, Livia Muntean, Margit Kajcsa și Ana-Maria Istrate.