Rezultatele bursei locurilor de muncă

Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de Muncă Hunedoara a organizat joi, 16 mai 2019, BURSA LOCURILOR DE MUNCĂ în orașele Deva, Hunedoara, Petroșani, Lupeni, Orăștie, Vulcan, Brad, Hațeg, între orele 9-13.

La finalul Bursei, Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de Muncă HUNEDOARA raportează următoarele rezultate: au fost contactaţi un număr de 197 de angajatori în vederea participării la bursă şi au participat efectiv un număr de 75 de agenţi economici. Oferta de locuri de muncă a numărat 340 de posturi, dintre care 51 în municipiul Hunedoara.

Dintre cei 643 de hunedoreni care au participat la bursa locurilor de muncă, 89 au fost în municipiul Hunedoara. 20 de persoane au fost încadrate pe loc la Hunedoara, dintre care una cu studii superioare.