eveniment

Dragobetele, sărbătorit la Castelul Corvinilor

Și anul acesta, Primăria municipiului Hunedoara a marcat sărbătoarea românească a iubirii, Dragobetele, printr-un eveniment inedit: căsătorii de probă, oficiate chiar de primarul Dan Bobouțanu, în capela din interiorul Castelului Corvinilor.

Pentru că, anul trecut, acțiunea s-a bucurat de un real succes, anul acesta am reeditat-o. Mirii de ocazie au primit câte un certificat de căsătorie valabil 24 de ore, un trandafir și au închinat un pahar de șampanie cu primarul „cetății”. Unii s-au recăsătorit, alții s-au amuzat de situație, dar au fost și multe emoții și chiar lacrimi de la o domniță sensibilă. Per total, a fost încă un eveniment reușit, zicem noi. Rămâne ca anul viitor să veniți la Castelul Corvinilor și să vă convingeți că a fost așa!

Anul acesta au avut curajul să spună „Da” cupluri din Hunedoara, Arad, București, Pitești și chiar un cuplu din Italia, venit în vizită la Castel.

Imagini din 2017:

Fotografii de la evenimentul Dragobete la Castelul Corvinilor, ediția 2018:

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *