AGENDA DE LUCRU A PRIMARULUI DAN BOBOUȚANU

DECEMBRIE 2023

27-29 dec

Miercuri

Întâlnire cu echipa de proiect pentru a monitoriza progresele proiectelor și a identifica eventualele  probleme și soluții.

Ședință de lucru pe tema proiectelor de investiții din municipiul Hunedoara.

Vizită de lucru pe șantierele din municipiul Hunedoara pentru a verifica stadiul lucrărilor executate în cadrul proiectelor aflate în derulare.

Joi

Întâlniri cu departamentele și serviciile din instituție – discuții și actualizări privind proiectele și activitățile în desfășurare, evaluarea progresului și identificarea eventualelor probleme sau obstacole.

Citirea rapoartelor și informațiilor relevante.

Vizite pe teren – inspecții ale proiectelor în desfășurare, verificarea stadiului lucrărilor și asigurarea respectării standardelor și reglementărilor.

Vineri

Evaluarea și monitorizarea proiectelor de dezvoltare locală în derulare.

Reuniune cu echipa de proiect pentru a evalua rapoartele de progres și pentru a identifica eventualele probleme sau obstacole din implementarea proiectelor.

Luni 11.12.2023

Ședință operativă cu șefii și coordonatorii structurilor de specialitate din cadrul instituției pentru a discuta prioritățile săptămânii și pentru a stabili acțiunile necesare.

Citirea rapoartelor și informațiilor relevante.

Gestionarea sarcinilor administrative – semnarea documentelor, aprobarea deciziilor.

Marți 12.12.2023

Miercuri 13.12.2023

Întâlnire cu echipa de proiect pentru a monitoriza progresele proiectelor și a identifica eventualele probleme și soluții.

Joi 14.12.2023

Vineri 15.12.2023

VINERI - 01.12.2023

Ora 11.00 – Troița Eroilor din Centrul Vechi – ceremonie dedicată Zilei Naționale a României

Ora 17.45 – „La kilometrul 0” al orașului, în Piața „Regele Ferdinand I” - aprinderea instalațiilor de iluminat festiv

Ora 18.00 – Spectacol folcloric oferit de Centrul Cultural Corviniana (în Sala Mare a Casei de Cultură)

NOIEMBRIE 2023

JOI - 30.11.2023

LIBER

MIERCURI - 29.11.2023

Participare la ședința Consiliului Local al municipiului Hunedoara pentru a discuta și a lua decizii cu privire la problemele și proiectele de hotărâre.

MARȚI - 28.11.2023

Audiența cetățeanului – primirea și ascultarea preocupărilor, sugestiilor și plângerilor cetățenilor, oferirea de soluții și asistență în rezolvarea problemelor.

LUNI - 27.11.2023

VINERI - 24.11.2023

JOI - 23.11.2023

MIERCURI - 22.11.2023

MARȚI - 21.11.2023

LUNI - 20.11.2023

VINERI - 17.11.2023

Participare la emisiunea D’ALE DIMINEȚII – Hunedoara 1 TV

JOI - 16.11.2023

Citirea rapoartelor și informațiilor relevante.

Întâlnire cu Direcția Proiecte cu Finanțare Europeană, Direcția Economică, Direcția Dezvoltare Durabilă, Serviciul Achiziții Publicepentru a coordona eforturile în implementarea proiectelor și a rezolva eventualele probleme sau întârzieri.

MIERCURI - 15.11.2023

Ședință de lucru pe tema proiectelor de investiții din municipiul Hunedoara.

Vizită de lucru pentru a verifica progresul lucrărilor în cadrul proiectului  - Lucrări de reabilitare generală a clădirilor Liceului Tehnologic Constantin Bursan.

Participare la emisiunea Ora Exactă, Antena 3 Deva.

MARTI - 14.11.2023

Monitorizarea și evaluarea progresului proiectelor în curs.

Vizită de lucru pentru verificarea stadiului lucrărilor și asigurarea respectării standardelor și reglementărilor în cadrul proiectului - Lucrări de reabilitare generală a vechi Școli Generale nr. 4.

LUNI - 13.11.2023

Deplasare București

VINERI - 10.11.2023

Ședință de planificare cu echipa de conducere a primăriei pentru a discuta prioritățile zilei și pentru a stabili sarcini și termene limită.

Întâlnire cu personalul de conducere din cadrul Direcției Amenajarea Teritoriului și Urbanism pentru a asigura conformitatea proiectelor cu reglementările și cerințele fondurilor europene.

Evaluarea și aprobarea documentelor administrative.

JOI - 09.11.2023

Întâlnire cu reprezentanții Direcției de Dezvoltare Durabilă pentru a discuta despre proiectele de dezvoltare a infrastructurii finanțate din fonduri nerambursabile și a coordona eforturile de implementare a acestora.

MIERCURI - 08.11.2023

Participare la ședința operativă cu Direcția Proiecte cu Finanțare Europeană unde se analizează stadiul proiectelor și problemelor urgente ce necesită atenție imediată în ceea ce privește fondurile europene.

Întâlnire cu reprezentanții Direcției Economice și Direcției Proiecte cu Finanțare Europeană pentru a coordona eforturile în implementarea proiectelor și a rezolva eventualele probleme sau întârzieri.

MARȚI - 07.11.2023

Participare la ședința de lucru cu echipa de proiect pentru a discuta stadiul lucrărilor pe șantier și a rezolva eventualele probleme sau întârzieri.

Verificarea și semnarea documentelor administrative și a corespondenței primăriei.

Vizită la șantierele care au în derulare proiecte de reabilitare pentru a verifica progresul lucrărilor și a se asigura că se respectă standardele de calitate în siguranță.

LUNI - 06.11.2023

Întâlniri și discuții cu reprezentanții autorităților și instituțiilor publice din București.

VINERI - 03.11.2023

Evaluarea și aprobarea documentelor administrative.

JOI - 02.11.2023

Întâlnire cu reprezentanții Direcției Dezvoltare Durabilă pentru a discuta despre proiectele de dezvoltare a infrastructurii finanțate din fonduri nerambursabile și a coordona eforturile de implementare a acestora.

MIERCURI - 01.11.2023

• GBP

1 GBP = 5.8018 RON

Certificări