Sistem de supraveghere video la Primăria Hunedoara

La sediul Primăriei municipiului Hunedoara (clădirea nouă, de pe str. Libertății, nr. 26, fostul sediul BRD) se instalează, în aceste zile, un sistem de alarmare împotriva efracției. Scopul acestuia este de prevenire și combatere a infracționalității, prin detecția și semnalizarea pătrunderii neautorizate, restricționarea accesului, supravegherea video și înregistrarea imaginilor din zonele de interes și transmiterea semnalelor către dispeceratele de monitorizare. Imaginile astfel capturate sunt stocate timp de 30 de zile.

Valoarea totală a lucrării este de 60.690 de lei (cu TVA) și include montarea unui număr de 16 camere video de interior și exterior. Lucrarea este finanțată din bugetul local.

Pentru siguranța cetățeanului, extindem sistemul de supraveghere video, așa cum am promis la începutul mandatului meu ca primar. Vom monta camere video inclusiv la noile platforme îngropate pentru colectarea deșeurilor, ca să nu mai existe gunoaie aruncate pe lângă containere.
Dan Bobouțanu, primarul municipiului Hunedoara

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *