ANUNȚ CIRCULAȚIE ÎNCHISĂ ÎN ZONA CASEI DE CULTURĂ

Marți, 29 Noiembrie 2022

Circulaţie închisă în zona Casei de Cultură, de miercuri până duminică (inclusiv). Se modifică temporar traseele liniilor 2 şi 6.

Circulaţia rutieră va fi închisă, în perioada 30 noiembrie – 04 decembrie, (pe strada George Enescu, de la colțul fostului sediu Banc Post – până la intersecția cu str. Gheorghe Barițiu, respectiv de la capătul nordic al străzii Ciprian Porumbescu, până în dreptul Agenţiei Loto).

Pe strada George Enescu, de la intersecţia cu b-dul Republicii până la fostul sediu Banc Post, respectiv de la intersecţia cu str. Ion Creangă până în dreptul Agenţiei Loto accesul va fi permis doar riveranilor.

Circulaţia prin spatele clădirii Casei de Cultură (pe relaţia str. Ciprian Porumbescu – Gheorghe Bariţiu) va rămâne deschisă.

Măsura afectează traseul liniilor de transport în comun 2 şi 6 care nu vor mai putea deservi (temporar) staţiile de la Galeria de Arte şi sediul Băncii Transilvania.

Ne cerem scuze pentru disconfortul creat.

Vă aşteptăm pe Pietonala Corvin şi în Piaţa „Regele Ferdinand I” pentru a sărbători Ziua Naţională a României iar, în week-end, pentru a ne bucura de atmosfera premergătoare Sărbătorilor de Iarnă.

26 Martie 2024

DISPOZIȚIE INTERZICERE BĂUTURI ALCOOLICE

privind interzicerea desfacerii băuturilor alcoolice în data de 28.03.2024, între orele 17.00 – 21.00, pe o rază de 50 metri în jurul stadionului „Michael Klein”

Vezi mai mult
18 Martie 2024

ANUNȚ DE PARTICIPARE - LEGEA 350/2005

Anunt privind atribuirea contractelor de finanţare nerambursabilă din fondurile bugetului local al municipiului Hunedoara pentru finanţarea proiectelor de interes public în anul 2024.

Vezi mai mult

• GBP

1 GBP = 5.7967 RON

Certificări