AGENDA DE LUCRU A VICEPRIMARULUI

DECEMBRIE 2023

27-29 dec

Miercuri

Participare la întâlniri cu primarul și echipa de conducere a primăriei pentru a discuta prioritățile și obiectivele săptămânii.

Întâlnire cu personalul de conducere din subordine pentru a coordona activitățile curente și pentru a evalua stadiul proiectelor.

Joi

Intilnire cu primarul pentru a discuta despre proiectele și prioritățile săptămânii.

Citirea rapoartelor și informațiilor relevante.

Gestionarea sarcinilor administrative – semnarea documentelor, aprobarea deciziilor.

Vineri

Întâlnire cu primarul pentru a discuta despre proiectele și prioritățile săptămânii.

Întâlnire cu conducerea departamentelor de specialitate pentru a coordona activitățile curente și pentru a evalua stadiul proiectelor.

Luni 11.12.2023

Ședință operativă cu șefii și coordonatorii structurilor de specialitate din cadrul instituției pentru a discuta prioritățile săptămânii și pentru a stabili acțiunile necesare.

Marți 12.12.2023

Participare la întâlnirea cu primarul și echipa de conducere a primăriei pentru a discuta despre prioritățile săptămânii și pentru a stabili sarcini și responsabilități.

Miercuri 13.12.2023

Joi 14.12.2023

Vineri 15.12.2023

VINERI - 01.12.2023

Ora 11.00 – Troița Eroilor din Centrul Vechi – ceremonie dedicată Zilei Naționale a României

Ora 17.45 – „La kilometrul 0” al orașului, în Piața „Regele Ferdinand I” - aprinderea instalațiilor de iluminat festiv

Ora 18.00 – Spectacol folcloric oferit de Centrul Cultural Corviniana (în Sala Mare a Casei de Cultură)

NOIEMBRIE 2023

JOI - 30.11.2023

LIBER

MIERCURI - 29.11.2023

Ședință de lucru cu primarul pentru a discuta prioritățile săptămânii și pentru a stabili acțiunile necesare.

Participare la ședința Consiliului Local al municipiului Hunedoara pentru a discuta și a lua decizii cu privire la problemele și proiectele de hotărâre.

MARȚI - 28.11.2023

LUNI - 27.11.2023

Întâlnire cu conducerea departamentelor de specialitate din subordine pentru a coordona activitățile curente și pentru a evalua stadiul proiectelor.

VINERI - 24.11.2023

JOI - 23.11.2023

Audiența cetățeanului – primirea și ascultarea preocupărilor, sugestiilor și plângerilor cetățenilor, oferirea de soluții și asistență în rezolvarea problemelor.

MIERCURI - 22.11.2023

Ședință de lucru cu personalul de conducere din subordine – discuții și actualizări privind proiectele și activitățile în desfășurare, evaluarea progresului și identificarea eventualelor probleme sau obstacole.

MARȚI - 21.11.2023

LUNI - 20.11.2023

VINERI - 17.11.2023

JOI - 16.11.2023

MIERCURI - 15.11.2023

Participare la ceremonia militară de depunere coroane și jerbe de flori organizată cu prilejul Zilei Armatei Române.

MARȚI - 14.11.2023

LUNI - 13.11.2023

Ședință operativă cu conducerea departamentelor de specialitate din cadrul instituției pentru a discuta prioritățile și obiectivele săptămânii.

Verificarea și semnarea documentelor administrative și a corespondenței primăriei.

Participare la ședință operativă a primăriei, unde se discută stadiul proiectelor și problemelor urgente ce necesită atenție imediată.

Întâlnire cu reprezentanții Direcției Patrimoniu din cadrul instituției pentru a discuta stadiul proiectelor aflate în derulare.

VINERI - 10.11.2023

• GBP

1 GBP = 5.8018 RON

Certificări